2017-11-26 17:13:00
Hubert Gliński

I liga gr A: Warmia wygrywa w Uranii (wynik)

W jedynym niedzielnym spotkaniu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych w grupie "A" - Warmia Energa Olsztyn we własnej hali grała z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork.

Oba zespoły do niedzielnego spotkania podchodziły w dobrych humorach - gospodarze po rzutach karnych wywalczyli jeden punkt w Wągrowcu, a Pomezania przełamała się i wygrała mecz z Grunwaldem Poznań.

Piętnaście minut to zdecydowanie za mało, aby wywiązać wyrównany bój z drużyną gospodarzy. Warmia systematycznie zwiększała swoją przewagę, aby na zakończenie pierwszej połowy prowadzić 12:8.

Po przerwie gospodarze utrzymywali swoją przewagę, co więcej w 45. minucie prowadzili 18:13. Walcząca do samego końca Pomezania przegrała, ale tylko różnicą czterech bramek.