2017-11-18 20:33:00

Puchar EHF: Niezwykłe widowisko w Opolu! Zwycięstwo Gwardii i niesamowite show Malchera

Zawodnicy Gwardii Opole triumfowali w spotkaniu Pucharu EHF ze słoweńskim RD Koper. Opolanie zwyciężyli 30:25. Ogromnie przyczynił się do tego bramkarz reprezentacji Polski - Adam Malcher.

Drużyna z Opola musiała radzić sobie bez podstawowych rozgrywających - Antoniego Łangowskiego i Przemysława Zadury, których czeka dłuższa przerwa od gry. Tego pierwszego godnie zastępował Patryk Mauer, który już w poprzednich meczach popisywał się dobrą dyspozycją.

Pierwsza połowa rywalizacji zdecydowanie należała do zawodników polskiego zespołu. Od samego początku zdołali wypracować sobie bezpieczną przewagę, która ani przez chwilę nie była zagrożona. Po kwadransie na tablicy widniał wynik na korzyść opolan - 9:5. Z fenomenalnej strony w bramce prezentował się Adam Malcher, który skutecznie zniechęcał rywali do oddawania rzutów. Świetnie radziła sobie także reszta drużyny - do bramki raz po raz trafiali Siergiej Dementiev, Patryk Mauer oraz Maciej Zarzycki. Po trzydziestu minutach na prowadzeniu byli podopieczni Rafała Kuptela, którzy mieli aż pięciobramkową przewagę 17:12.

W drugiej odsłonie zawodnicy ze Słowenii zabrali się za odrabianie strat. Już po dziesięciu minutach tracili do Gwardii tylko jedno trafienie. Przewaga opolan topniała, jednak z pomocą przyszedł im niezastąpiony Malcher, który obronił kilka trudnych rzutów rywali i pozwolił swoim kolegom na zbudowanie pozytywnego rezultatu. Nadal bardzo skuteczny był Mauer. Ostatecznie zwyciężyła Gwardia Opole, która pokonała RD Koper 2013 po bardzo dobrym spotkaniu 30:25.

Obie drużyny już za niedługo będą miały okazję do ponownego spotkania. Sytuacja opolan przed rewanżem jest dobra - pięć bramek przewagi daje im swego rodzaju komfort. Należy jednak pamiętać, że zespół ze Słowenii jest drużyną, która może postawić się Gwardzistom. Stawką tego dwumeczu jest awans do fazy grupowej Pucharu EHF.

Gwardia Opole - RD Koper 2013 30:25 (17:12)