2017-10-28 10:31:00

Sparingi: Portugalia znów wygrała z Rumunią. Kolejny dobry mecz Duarte

W drugim sparingowym starciu reprezentacja Portugalii wygrał z Rumunią 27:22, a do przerwy prowadziła 14:10.

Portugalia będzie gospodarzem turnieju prekwalifikacyjnego do mistrzostw świata, który odbędzie się na początku 2018 roku. To również zarazem najgroźniejszy rywal Polaków w walce o awans do fazy play-off. Oprócz dwóch wspomnianych zespołów w turnieju zagrają Kosowo i Cypr.

Podczas przerwy w rozgrywkach klubowych Portugalczycy zmierzyli się dwa razy z Rumunią. Pierwsze, środowe spotkanie wygrali 29:24. W rozegranym w piątek meczu także cieszyli się z triumfu - 27:22, do przerwy prowadząc 14:10.

W tym spotkaniu zagrało dwóch zawodników Orlen Wisły. W zespole gospodarzy sześć bramek rzuci Gilberto Duarte, który wspólnie z Pablo Portelą był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu. Z kolei Rumun, Valentin Ghionea zanotował trzy trafienia.

Portugalia - Rumunia 27:22 (14:10)