2017-10-18 20:30:00

Karne w Szczecinie! Pogoń zdobyła pierwsze punkty w sezonie!

Emocje w Szczecinie! Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Po pierwszej połowie o jedną bramkę lepsza była Gwardia, ale w drugiej części meczu obie drużyny walczyły jeszcze bardziej. O zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Pogoń była bezbłędna w rzutach i zwyciężyła pierwszy raz w tym sezonie.

Od bramki rozpoczęli opolanie, ale szybko także trafieniem odpowiedzieli szczecinianie. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Po bramce Zaremby Pogoń wyszła na jednobrakową przewagę. W 9. minucie tablica wyników pokazywała remis 5:5.

Gra na parkiecie stała się jeszcze bardziej zacięta. Obie drużyny szły za ciosem i żadna z nich nie mogła wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy ponownie był remis 9:9 i o czas poprosił szkoleniowiec Gwardii Rafał Kuptel. W ostatniej minucie pierwszej części spotkania bramkę dla Gwardii zdobył Antoni Łangowski i ostatecznie do przerwy goście wygrywali 14:13.

Po zmianie stron szczecinianie szybko zdobyli pod rząd trzy bramki i wyszli na prowadzenie. Pojedynek stawał się jeszcze bardziej wyrównany. Gospodarze mocno pracowali nad budowaniem swojje przewagi, ale Gwardia nie odpuszczała rywalowi.

W 48. minucie "Portowcy" wygrywali 21:20 i o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy. Dziesięć minut przed końcem różnica bramkowa między drużynami wzrosłą do dwóch trafień na korzyść Pogoni. Opolanie cały czas gonili wynik i w 57. minucie wyrównujące oczko dla przyjezdnych zdobył Karol Siwak. Minutę przed zakończeniem starcia o chwilę przerwy poprosił Piotr Frelek. W ostatnich sekundach meczu Patryk Biernacki zdobył bramkę i w Szczecinie po 60. minutach walki był remis 25:25.

O zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Przy drugim trafieniu pomylili się opolanie, a trzy bramki skutecznie zdobyła Pogoń. Gospodarze bezbłędnie wykonali cztery rzuty, a Patryk Mauer i Karol Siwak nie wykorzystali swoich szans. Ostatecznie z wygranej mogła cieszyć się ekipa ze Szczecina, która zdobyła pierwsze punkty w tym sezonie.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Gwardia Opole 25:25 (13:14), po karnych 4:2