2016-09-09 19:45:00

W Superlidze już grają! Za nami pierwsze mecze (wyniki)

Piątek to dzień, w którym swoje zmagania w sezonie 2016/2017 zainaugurowała PGNiG Superliga. Tego dnia odbyło się sześć z siedmiu meczów pierwszej kolejki. Wygrały m.in. drużyny z Puław, Opola, Kwidzyna. A beniaminek z Elbląga powalczył z Orlen Wisłą Płock.

Azoty Puławy - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 34:24 (21:8)

Gospodarze, którzy uznawani są za jednego z faworytów do medalu bardzo dobrze zaczęli to spotkanie i szybko budowali sobie przewagę. Po pierwszej połowie prowadzili już 21:8. Po wznowieniu gry gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i utrzymywali bezpieczną przewagę i dzięki temu wygrali 34:24. Jednak co warte podkreślenia w drugiej połowie goście byli lepsi o trzy trafienia.

Chrobry Głogów - Gwardia Opole 23:28 (12:15)

Opolanie dość szybko zbudowali sobie kilku bramkową przewagę i wyszli na prowadzenie 6:2. W kolejnych minutach Gwardia kontrolowała przebieg spotkania i po pierwszej połowie wygrywała 15:12. Również w drugiej połowie cały czas utrzymywała się przewaga zawodników z Opola, którzy pokonali Chrobrego 28:23.

Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 22:28 (12:12)

Tylko na początku MMTS-owi udawało się 1-2 bramkami. Później wynik cały czas oscylował wokół remisu i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 12:12. Po przerwie na parkiecie dzieli i rządzili już tylko szczypiorniści z Kwidzyna, którzy wygrali .

Meble Wójcik Elbląg - Orlen Wisła Płock 24:29 (14:15)

Zdecydowanym faworytem tego meczu byli "Nafciarze". Jednak gospodarze - Meble Wójcik walczyli z całych sił i w 20. minucie był remis po 8. Po pierwszej połowie 15:14 prowadzili jednak podopieczni Piotra Przybeckiego. Jeszcze 9 minut przed końcem był remis, ale końcówka należała do Orlen Wisły, która wygrała 29:24.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 31:23 (12:12)

Podopieczni Mariusza Jurasika od pierwszych minut mieli nieznaczną przewagę. Zagłębie jednak cały czas walczyło i po pierwszej połowie był remis 12:12. Zabrzanie dobrze weszli w drugą połową odskoczyli na 4-5 bramek, później jeszcze bardziej odjechali i pokonali lubinian 31:23.

KPR Legionowo - SANDRA SPA Pogoń Szczecin Początek meczu o godzinie 20.