2017-10-07 19:39:00

Gwardia przegrała w Lizbonie, ale w rewanżu nie jest bez szans

Nie udało się wygrać Gwardii w pierwszym meczu drugiej rundy Pucharu EHF. Opolanie ulegli na wyjeździe Benfice Lizbona 24:28, po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 15:12. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w niedzielę w Opolu.

To spotkanie było dla opolan totalnym debiutem w europejskich pucharach. I na początek mierzyli się na wyjeździe z Benficą Lizbona. Polacy dobrze zaczęli to spotkanie. Grali spokojnie i rozsądnie w ataku. Po 14. minutach opolanie wygrywali 7:4. Później spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane.

W 20. minucie o czas poprosił trener Rafał Kuptel, a na świetlnej tablicy wyników był remis 9:9. Uwagi pomogły, bo po bramce rzucili Karol Siwak i Patryk Mauer, a wtedy przerwę wykorzystać musiał szkoleniowiec gospodarzy. Wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie, w ciągu kolejnych akcji Gwardia popełniła kilka błędów, miała problemy ze zdobyciem bramki, a gdy stracili pięć goli z rzędu to byliśmy świadkami kolejnej przerwy, ale tym razem na żądanie Kuptela.

Równo z końcową syreną rzut karny wykonywał Patryk Mauer, który pokonał bramkarza Benfiki i przerwał passę dziesięciu minut bez bramki Gwardii.

Po wznowieniu gry Portugalczycy utrzymywali 2-3 bramki przewagi. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Adam Malcher, który bronił karne, zatrzymywał też rzuty z akcji gospodarzy. Warto też pochwalić wspomnianego wcześniej Mauera - młody zawodnik bardzo pewnie wykonywał karne. W 48. minucie Gwardia zmniejszyła straty do jednej bramki, a o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy. Jego podopieczni błyskawicznie zdobyli trzy gole.

Sześć minut przed końcem Gwardia musiała grać w podwójnym osłabieniu, a dodatkowo Benfica odskoczyła na pięć trafień. Ostatecznie opolanie przegrali czterema trafieniami.

Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę 15 października o godzinie 16.

S.L. Benfica - Gwardia Opole 28:24 (15:12)

Benfica: Costa Figueira, M. Ferreira - Carvalho 1, Francisco da Silva 8, Marques 4, Pais 1, Terzić 2, Alves, Moreirra 5, Moreno 3, Pesqueira 1, Cavalcanti, Antunes 2, F. Ferreira, Abrao Silva 1.

Gwardia: Zembrzycki, Malcher - Lemaniak, Siwak 2, Zarzycki 1, Łangowski 1, Klimków, Tarcijonas 1, Mokrzki 1, Dementiev, Jankowski 4, Zadura 4, Mauer 8, Milewski 2, Morawski.