2016-09-08 15:35:00

Emocje w meczu o piąte miejsce! Tunezyjczycy lepi o jedno trafienie

Do samego końca ważyły się losy piątego miejsca w turnieju Super Globe. Ostatecznie dzięki zwycięstwu 28:27 z tej lokaty cieszyli się zawodnicy Esperance Sportive de Tunise.

Lakhwyia dobrze weszła w ten mecz i szybko objęła kilku bramkowe prowadzenie, w 11. minucie było 7:3. Jednak Tunezyjczycy nie zamierzali odpuszczać walki o piąte miejsce. Przez cały turniej byli oni wspierani przez swoich kibiców, którzy dopingowali ich głośno i żywiołowo. Tak też było w tym spotkaniu. Fani Esperenace Sportive de Tunisie mieli sporo powodów do radości, bo ich pupile nie tylko odrobili straty, ale jeszcze odskoczyli Katarczykom na trzy trafienia (11:8 w 20. minucie).

Grająca w tym spotkaniu w roli gospodarza Lakhwyia chwilę później doprowadziła do remisu po 12. Katarczycy po pierwszej połowie prowadzili 16:15.

Po przerwie mecz był bardo wyrównany. Gra toczyła się na zasadzie "bramka za bramkę". Dopiero w końcówce Esperance Sportive de Tunise potrafiło zbudować sobie nieznaczną przewagę. Tunezyjczycy przez ostatnie sekundy meczu musieli grać bez dwóch zawodników, ale mieli też dwa oczka przewagi.

Katarczycy na 25 sekund rzucili bramkę kontaktową, jednak do remisu nie udało im się już doprowadzić i ostatecznie przegrali 27:28.

Zawodnicy z Tunezji zdobyli piąte miejsce, a Lakhwiya była szósta.

Lakhwiya - Esperance Sportive de Tunisie 27:28 (16:15)