2017-09-23 17:30:00

Pokaz siły NMC Górnika! Kolejne zwycięstwo zabrzan

Bardzo udany początek sezonu notują szczypiorniści NMC Górnika, którzy wygrali już czwarty mecz z rzędu. Zabrzanie tym razem ograli na wyjeździe Sandra SPA Pogoń Szczecin 30:20, po pierwszej połowie przyjezdni prowadzili 15:9.

W Szczecinie na przeciwko siebie stanęły dwie drużyny, które sezon rozpoczęły w bardzo odmienny sposób. Gospodarze - Sandra SPA Pogoń po trzech meczach miała zero punktów na swoim koncie, z kolei NMC Górnik do tej pory wygrywał wszystko i dodatkowo zawsze za cztery punkty.

Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny grały ze sobą łeb w łeb i nie było widać dużej różnicy, która jest między nimi w tabeli. W 20. minucie, gdy o czas poprosił trener Sandra SPA Pogoni, Piotr Frelek jego zespół 8:9. To był ważny moment tego spotkania, bo przyjezdni zaczęli odjeżdżać i szybko odskoczyli na pięć trafień.

Zabrzanie perfekcyjnie zaczęli drugą połowę. NMC Górnik zdobył pięć bramek w ciągu siedmiu minut po wznowieniu gry, a gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem, efekt? 20:12. Na taki niekorzystny obrót spraw znów musiał zareagować szkoleniowiec "Portowców", który poprosił o przerwę na żądanie.

To pomogło, ale połowicznie. Przewaga zabrzan nie rosła już tak szybko, jednak i nie malała. Ostatecznie wynik się już nie zmienił i punkty pojechały na Śląsk. Pogoń na premierowe zwycięstwo będzie więc musiała poczekać do przyszłego tygodnia i wyjazdowego meczu ze Spójnią Gdynia. Z kolei NMC Górnik w 5. serii zagra u siebie z Gwardią Opole.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - NMC Górnik Zabrze 20:30 (9:15)