2017-09-22 08:14:00

Kryzys trwa. Kolejna porażka THW Kiel

Bardzo słaby początek rozgrywek notuje THW Kiel. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu niemieckiej Bundesligi przegrała właśnie kolejny mecz.

Tym razem "Zebry" uległy na wyjeździe HSG Wetzlar 22:30. W tym spotkaniu zawodnicy z Kilonii nie mieli wiele do powiedzenie. W pierwszej połowie prowadzili tylko kilka razy jedną bramką. Podobnie było po przerwie, gdy THW dwa razy odskoczyło na jedno oczko, a później już zacząć się koncert Wetzlar, które wręcz rozbiło rywali.

Podopieczni Alfreda Gislasona zanotowali bardzo słaby początek. W Bundeslidze na sześć meczów przegrali już aż trzy - z wspomnianym wcześniej Wetzlar oraz z Hannoverem i MT Melsungen, a nie można zapomnieć, że zawodnicy z Północy Niemiec długo też męczyli się np. z zespołem z Lipska. To daje im obecnie ósme miejsce w tabeli.

Do tego trzeba pamiętać, że THW od porażki z PSG zaczęło zmagania w Lidze Mistrzów. Ogółem "Zebry" na ostatnich pięć meczów wygrały tylko raz.

Symptomy kryzysu THW można było zauważyć już w poprzednim sezonie. Jednak pomimo siedmiu porażek w sezonie udało się zdobyć brązowy medal Bundesligi. W Lidze Mistrzów Niemcy przegrali dziewięć spotkań, jednak doszli do ćwierćfinału, co nie było złym wynikiem.

THW będzie w niedzielę rywalem PGE VIVE w Lidze Mistrzów. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30.