2017-09-17 20:03:00
Eryk Dembkowski

Liga Mistrzów: THW Kiel w dołku. PSG wygrywa szlagier

Na koniec zmagań pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, na hali w Kilonii spotkały się miejscowe "Zebry" oraz aktualny mistrz Francji - Paris Saint-Germain. Spotkanie zapowiadało się arcyciekawie, jednak nie stało ono na najwyższym poziomie.

Obie ekipy na krajowych podwórkach zaczęły wyjątkowo słabo. THW Kiel po pięciu kolejkach Bundesligi zajmuje 6. miejsce. Z kolei PSG zmagania we Francji zaczęło od bolesnej porażki z wicemistrzem, HBC Nantes, w meczu o Superpuchar Francji.

Pierwsza bramka w spotkaniu Kiel z PSG padła dopiero w piątej minucie, kiedy to Landina z rzutu karnego pokonał Hansen. W 8. minucie było 2:0. Ale obie ekipy bardziej rywalizowały ze sobą w kwestii popełniania błędów technicznych, aniżeli zdobywaniu bramek. Ilość błędów podań, kozłowania, fauli ofensywnych, kroków czy przebieganiu przez pola bramkowe można by podzielić na najbliższych pięć spotkań tej rangi i tej klasy zespołów. THW Kiel zdobyli pierwszą bramkę dopiero w 10. minucie spotkania!

W końcu w grę weszli goście. Impuls dał były bramkarz Wisły Płock, Rodrigo Corrales, który obronił karnego. Później znów skutecznie zatrzymał przeciwników, po czym jego koledzy z pola zdołali wypracować pięciobramkową przewagę. Przed przerwą niemieckiemu zespołowi udało się zniwelować stratę do dwóch trafień (10:12).

Po przerwie w Sparkassen-Arena doszło do awarii światła. Spotkanie zostało przerwane na kilka minut, ale ta przerwa absolutnie nie zaszkodziła francuskiej ekipie. W 37. minucie paryżanie prowadzili 17:12 i czas na żądanie niewiele pomógł THW Kiel. Do końca spotkania THW walczyli dzielnie, jednak gracze z Paryża nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 25:22.

THW Kiel - Paris Saint-Germain Handball 22:25 (10:12)

THW: Landin 1, Wolff - Vujin 5, Nilsson 4, Rahmel 4, Wiencek 3, Zeitz 2, Bilyk 1, Ekberg 1, Frend Ofors, Toft Hansen, Firnhaber, Weinhold, Dissinger, Dahmke, Zarabec.

PSG: Omeyer, Corrales - Sagosen 6, Hansen 5, Gensheimer 5, Remili 4, Kounkoud 3, L. Karabatić 2, Abalo, N. Karabatić, Narcisse, Nahi, Damjanović, Mollgaard, Stepancić.