2017-09-03 14:45:00
Jakub Wesołowski

Udany debiut Rastislava Trlika, hit kolejki dla Górnika

Meczem MMTS-u z Górnikiem zakończono pierwszą kolejkę PGNiG Superligi. Po bardzo wyrównanym meczu drużyna Rastislava Trlika pokonała gospodarzy 26:24 (15:11). Absencja MVP poprzedniego sezonu Superligi - Marka Daćki, nie wpłynęła negatywnie na skuteczność zabrzan, a w roli egzekutora kołowego zastąpił Bartłomiej Tomczak, zdobywca 8 bramek.

Pierwsze podanie w meczu wykonał burmistrz Kwidzyna, Roman Bera. Na parkiecie rozgościł się jednak Górnik i po trafieniu Tomczaka było 2:0. Kolejne minuty spotkania to twarda gra w obronie obu drużyn co generowało wykluczenia. Grający w przewadze MMTS w 13. minucie po golu Kryńskiego doprowadził do wyrównania 6:6.

Do gry weszli również bramkarze, a między 17. a 22. minutą nie padła ani jedna bramka. Trener Górnika poprosił o czas, a impas przełamał Iso Sluijters. Przed końcem połowy karnego obronił Dudek, po drugiej stronie trafił Potoczny, a w ostatniej sekundzie Tomczak ustalił wkrętką wynik - 15:11 dla gości.

Drugą część od skutecznej interwencji rozpoczął Martin Galia. Świetna postawa Czecha nie wystarczyła i po kontrze Rosiaka MMTS zmniejszył przewagę do dwóch bramek. Taki stan utrzymywał się przez dłuższy okres, ale na dwanaście minut przed zakończeniem pewnie ze skrzydła na 20:21 trafił Nogowski. Gospodarze niesieni głośnym dopingiem kilkukrotnie doprowadzał do remisu, ale Górnik nie dał za wygraną. Trafił Sluijters i Gromyko, rzut karny zmarnował Potoczny i dzięki doskonałej dyspozycji Galii zabrzanie zwyciężyli 26:24. Po meczu walki 4 punkty wędrują na Śląsk.

MMTS Kwidzyn - Górnik Zabrze 24:26 (11:15)

MMTS: Szczecina, Dudek - Genda 4, Krieger 1, Ossowski 1, Potoczny 5, Rosiak 1, Szpera 1, Kryński 2, Guziewicz, Nogowski 7, Peret 2

NMC Górnik: Galia, Witkowski - Adamuszek 1, Gogola, Tatarincew 4, Fąfara, Gliński 1, Tokaj, Sluijters 7, Tomczak 8, Gluch, Buszkow, Gromyko 5