2017-09-02 19:00:00

Gwardia z pierwszą wygraną w sezonie! Gospodarze zdominowali rywala

W nowej hali w Opolu "Okrąglak" Gwardia zwyciężyła w pierwszym spotkaniu PGNiG Superligi. W pojedynku między ekipami z grupy pomarańczowej lepsi o dziewięć trafień byli opolanie.

Pierwsza połowa należała do Gwardii, która już w 6. minucie prowadziła 5:1. Gra podopiecznych Rafała Kuptela wyglądała znacznie lepiej niż podczas przegranego w sierpniu sparingu z Piotrkowianinem.

Od pierwszych minut w bramce gospodarzy świetnie interweniował Adam Malcher. Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego nie mógł przebić się przez mocną obronę rywala. Na problemy z nieskutecznością Piotrkowianina o czas poprosił w 14. minucie trener Dmytro Zinczuk. Przewaga Gwardii jednak systematycznie rosła i do przerwy gospodarze wygrywali 18:9.

W drugiej części meczu Piotrkowianin od razu pracował nad niwelowaniem różnicy bramkowej. Opolanie jednak dominowali na parkiecie, a wynik musieli gonić goście. Dobry występ zaliczył nowy skrzydłowy Gwardii Patryk Mauer, który był bardzo skuteczny w spotkaniu.

Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego nie zdołała odrobić starty. Gospodarze pod koniec meczu ponownie zbudowali przewagę i ostatecznie wygrali z Piotrkowianinem 31:22.

Gwardia Opole - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 31:22 (18:9)