2017-09-01 10:35:00
Jakub Wesołowski

Trwa 2. kolejka Bundesligi. Polacy ze zmiennym szczęściem

Drugą kolejkę Bundesligi zainaugurował w środę mecz pomiędzy TuS N-Lübbecke, a THW Kiel. Drużyna Łukasza Gieraka i Piotra Grabarczyka po jednostronnym pojedynku przegrała 21:33. Pozostałe spotkania rozegrano wczoraj, a dużą niespodzianką okazała się porażka SG Flensburg-Handewitt na wyjeździe z TSV Hannover-Burgdorf 32:29.

Włodarze niemieckiej ligi układając terminarz zespołu z Lubeki, rzucili beniaminka na głęboką wodę. Po inauguracyjnym wyjeździe do Flensburga (37:23 przyp. red.) ekipa Polaków gościła potentatów z Kilonii. Wynik pojedynku był z góry znany, a 12-bramkowa porażka pokazuje, że przed drużyną jeszcze wiele pracy. Łukasz Gierak zakończył spotkanie dwoma niecelnymi rzutami, natomiast Piotr Grabarczyk wciąż leczy kontuzję i nie jest do dyspozycji trenera.

W innym meczu z reprezentantami naszego kraju SC DHfK Leipzig pokonał nieznacznie TV 05/07 Hüttenberg 26:25 (14:10). Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej minuty, niestety pościg beniaminka przerwała końcowa syrena. Andrzej Rojewski nie zdobył bramki, jednakże popisał się dwiema asystami, a Szymon Sićko zakończył spotkanie z jednym niecelnym rzutem. Pierwsze zwycięstwo odniosło natomiast TBV Lemgo Piotra Wyszomirskiego. Zespół pokonał HC Erlagen 28:24, a nasz bramkarz spędził na boisku 13 minut, notując 4 udane interwencje, w tym jeden obroniony rzut karny.

Powody do zadowolenia ma również Piotr Chrapkowski. Polak gra przede wszystkim w defensywie, ale dostaje również szanse w ataku. W meczu z Die Eulen Ludwigshafen rozgrywający zaliczył dwa trafienia oraz asystę, a SC Magdeburg wygrał 30:26. Wydaje się więc, że Chrapek udanie wkomponował się w zespół i efektywną grą w Bundeslidze pomoże reprezentacji w walce w styczniowym turnieju prekwalifikacyjnym w Portugalii do MŚ 2019.