2017-08-30 18:40:00

Vive Kielce docenione. Mistrz Polski trzeci w Rankingu Mocy!

Przed rozpoczęciem nowego sezonu Ligi Mistrzów dziennikarze Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej przygotowali "ranking mocy". Wśród dziesięciu drużyn, na trzeciej lokacie znalazł się polski klub- Vive Kielce.

Korespondenci EHF oceniając brali pod uwagę wyników meczów kontrolnych, przeprowadzane transfery i formę danego zespołu. Na dziesięć wyróżnionych drużyn, trzy są z Niemiec, po dwa z Węgier i Francji i po jednym zespole z Polski i Hiszpanii.

Vive Kielce w Power Ranking zajęło trzecie miejsce. W tym sezonie do składu klubu dołączyli zawodnicy, którzy są ogromnym wzmocnieniem dla drużyny. Dwa z trzech transferów Vive zostało docenione przez Europejską Federacje w rankingu najgorętszych transferów tego lata. W sezonie 2017/2018 w barwach "żółto-biało-niebieskich" zagra Alex Dujszebajew Dovichebaeva, który przyszedł z Vardaru Skopje czyli aktualnego zwycięzcy Ligi Mistrzów, Blaž Janc, który wcześniej reprezentował barwy Celje Pivovarną Laśko  i Marko Mamić z Dunkerque. Vive zwyciężyło ostatni towarzyski turniej w Veszprem. Podopieczni Talanta Dujszebajewa pokonali Celje Pivovarną Laśko 33:30, a finale wygrali z ekipą z Polski Orlen Wisłą Płock 33:28.

Mistrz Polski uplasował się w rankingu zaraz za FC Barceloną i PSG. "Duma Katalonii" w tym roku debiutowała w rozgrywkach Super Globe. W półfinale Klubowych Mistrzostw Świata zrewanżowała się za mecz w Lidze Mistrzów i pokonała Vardar Skopje 32:29. W finale Super Globe drużyna z Hiszpanii pokonała Fuchse Berlin 29:25 i mogła cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju.

Zwycięzca Ligi Mistrzów w rankingu dziennikarzy EHF znalazł się za podium na czwartym miejscu. Na pewno odejście Alexa Dujszebajewa, który był jednym z kluczowych graczy Vardaru przyczynił się do zajęcia tej lokaty w rankingu. Macedoński klub przegrał także półfinał Super Globe z FC Barcelona.

Według dziennikarzy Europejskiej Federacji PSG jest najmocniejsza ekipą. Zespół z Francji nie przegrał żadnego spotkania towarzyskiego od lata i jest w bardzo dobrej dyspozycji, co dobrze prorokuje przed startem nowego sezonu.