2017-08-26 17:40:00

Super Globe: Barcelona pokonała Vardar! "Duma Katalonii" w finale turnieju

Nie brakowało emocji w pierwszym półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. Po zaciętym spotkaniu z wygranej może cieszyć się Barcelona, która pokonała zwycięzcę Ligi Mistrzów!

"Duma Katalonii" na pewno chciała zrewanżować się za przegrane spotkanie w półfinale Ligi Mistrzów. W czerwcu lepszy był o jedną bramką Vardar, który awansował do finału rozgrywek.

Początek pojedynku w Katrze był wyrównany, pierwsze trafienie zdobył Vardar. Dopiero w 3. minucie do bramki rywala trafiła Barcelona. Szybkie ataki drużyny z Hiszpanii, w rezultacie dały prowadzenie drużynie 5:2. Dobrze funkcjonowała obrona macedońskiego klubu. Jednak mocniejszy mur postawiła Barcelona, przez który Vardar nie mógł się przebić. Za obroną "Dumy Katalonii" świetne interweniował Gonzalo Perez de Vargas Moreno. W 21. minucie Barcelona wygrywała 10:3. Vardar popełniał błędy, które skutecznie wykorzystywali zawodnicy z Hiszpanii. Zwycięzca Ligi Mistrzów nie odpuszczał i konsekwentnie odrabiał starty. Po pierwszej połowie Vardar przegrywał różnicą czertach trafień.

Po przerwie gra była równie zacięta. Obie drużyny szybko odpowiadały sobie kolejnymi trafieniami. Barcelona utrzymywała zbudowane wcześniej trzybramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach w drugiej części meczu spadła skuteczność Barcelony. Wtedy Vardar ruszył i w 45. minucie dogonił rywala na jedno oczko. Gra zaczęła robić się coraz bardziej nerwowa. Dziesięć minut przed końcem na tablicy wyników był remis 25:25. Nasz reprezentant Kamil Syprzak Polski rzucił trzy bramki. Ostatecznie Barcelona wywalczyła zwycięstwo i zagra w finale turnieju.

Vardar Skopje - FC Barcelona 29:32 (12:14)