2017-08-18 08:30:00

Sparingi: Pewne zwycięstwo Wisły nad Legionowem

Przed rozpoczęciem nowego sezonu Wisła zagrała mecz kontrolny z Legionowem. KPR bardzo wysoko uległo wicemistrzowi Polski 17:45.

Legionowo dobrze rozpoczęło spotkanie, ale po chwili przewaga płocczan stawała się coraz większa. KPR miało ogromne problemy z przebiciem się przez mocną obroną rywali, a kiedy już się to udawało w bramce Wisły świetne interwencje zaliczał Marcin Wichary. "Nafciarze" grali bez zmiany obrona-atak, co przyczyniało się do płynnego przechodzenia do ataku. Wisła przejęła całkowicie inicjatywę na parkiecie i po 30. minutach prowadziła różnicą dziesięciu trafień.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się, na prowadzeniu cały czas pozostawali gospodarze. W 36. minucie podopieczni Piotra Przybeckiego wygrywali 25:11. Tempo rozgrywania akcji było za szybkie dla Legionowa. Płocczanie skutecznie i szybko rozgrywali kontrataki. Wisła zdominowała KPR i zwyciężyła 45:17.

ORLEN Wisła Płock - KPR Legionowo 45:17 (20:10)

ORLEN Wisła: A.Borbely, M.Wichary - P.Krajewski(8, 1/1k), L.Mihić(3), M.Daszek(8), V.Ghionea(10), M.Gębala, I.Źabić(1), T.Gębala(2), K.Wołowiec, G.Duarte(2), J.Toledo(5), D.Racotea(1), S.Ivić(3), M.Tarabochia(2)

KPR Legionowo: M.Krekora, M.Kujawa, K.Wyrębski, M.Ignasiak, D.Suliński, M.Rutkowski(3), W.Jędrzejewski(4), P.Gawęcki(1), F.Brinovec(1), M.Grabowski(1, 1/2k), P.Kowalik, M.Prątnicki, T.Fugiel, M.Miecznikowski, K.Ciok(2), K.Adamski(5)

źródło: sprwislaplock.pl