2017-08-16 21:02:00
Bartłomiej Wójcik

Porażka z Hiszpanią. Polscy juniorzy żegnają się z mistrzostwami świata

To już koniec występu reprezentacji Polski na mistrzostwach świata juniorów. Nasza drużyna przegrała w meczu 1/8 finału z Hiszpanią 23:27. Po raz kolejny o końcowym rezultacie zadecydowało ostatnich 10. minut pierwszej połowy.

Polscy szczypiorniści zmierzyli się w środowy wieczór, z wielką Hiszpanią. Od początku spotkania "Biało-czerwoni” nie pozwalali rozpędzić się rywalowi, walczyli z nim łeb w łeb. Jednak na dziesięć minut przed końcem hiszpański bramkarz złapał kilka piłek, co pozwoliło Hiszpanom na zrobienie sobie kilku bramkowe zaliczki. Na przerwę juniorzy polskiej reprezentacji schodzili z parkietu z kiepskimi humorami, gdyż wynik był korzystniejszy dla Hiszpanii 15:11.

Drugą połowę Polacy zaczęli podobnie do pierwszej, grali bardzo twardo. Zawodnicy Dariusza Tomaszewskiego grali na dwóch kołowych i w ten sposób próbowali rozbić hiszpańską defensywę, ustawioną systemem 5-1.

Na siedem minut przed końcowym gwizdkiem, Polscy szczypiorniści odrobili stratę 24:21, trener Hiszpanów wówczas poprosił o czas dla swojej reprezentacji, co od razu pomogło, Hiszpanie szybko zdobyli dwie bramki, zaś "Biało-czerwonych" zatrzymywał hiszpański golkiper.

Ostatecznie Polska reprezentacja uległa w meczu 1/8 finału Hiszpanii 27:23, która zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata z Japonią.

Hiszpania - Polska 27:23 (15:11)