2017-08-14 15:53:00
Bartłomiej Wójcik

Porażka na koniec fazy grupowej reprezentacji Polski juniorów

Wysoką porażką z Koreą Południową zakończyli zmagania w fazie grupowej polscy juniorzy. Nasza drużyna przegrała 28:38.

Od początku meczu Azjaci próbowali narzucić swój rytm gry, dosyć szybko im się to udało. Polacy gubili piłkę w ataku przez co Koreańczycy od razu wyprowadzali kontrę i szybko odskoczyli na sześć bramek. Dariusz Tomaszewski już przez przerwą wykorzystał dwa "czasy" jednak to nie pomogło i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:23.

W drugiej odsłonie meczu Koreańczycy dalej grali swoje i odskoczyli nawet na piętnaście bramek, jednak na 10. minut przed końcem spotkania Polacy zaczęli odrabiać straty jednak to nie wystarczyło, żeby odrobić tak wielką stratę do rywali. Mecz Polski z Koreą ostatecznie zakończył się wynikiem 28:38.

Polska reprezentacja mimo trzeciej porażki z rzędu zajęła czwartą pozycję w grupie "C", która umożliwia grę w 1/8 finału Mistrzostw Świata. Następnym rywalem Biało-czerwonych będzie potężna Hiszpania, która bez większych problemów wygrała swoją grupę "D" i to oni będą faworytem we wtorkowym meczu.

Polska - Korea Południowa 28:38 (12:13)