2017-08-13 15:30:00

Sparingi: Płocczanie bez zwycięstwa na turnieju

Wisła Płock przegrała trzeci mecz na turnieju w Ilsenburgu. Ekipa Piotra Przybeckiego walczyła o piąte miejsce, ale musiała uznać wyższość drużyny ze Szwecji.

Od prowadzenia w meczu rozpoczął Ystads. Wisła odrabiała straty i po 15.minutach osiągnęła dwubramkową przewagę. W kolejnych minutach kontrolę i inicjatywę w grze na parkiecie przejęli rywale płocczan. Podobnie jak w poprzednich meczach "Nafciarze" mieli ogromne problemy ze skutecznością i popełniali za dużo błędów. Po pierwszej połowie Wisła przegrywała 12:18.

Po przerwie Szwedzi mocno pracowali nad powiększaniem różnicy bramowej. Podopieczni Piotra Przybeckiego tracili w prosty sposób piłkę w ataku i nie wracali za kontratakami swoich rywali. Wynik stawał się coraz bardziej korzystny dla Ystads. Pod koniec spotkania Wiślacy wykonali kilka efektywnych ataków, ale to było za mało. "Nafciarze" nie kończyli swoich akcji, co wykorzystywali rywale. Zawodnicy ze Szwecji zwyciężyli 32:28 i zajęli piąte miejsce w turnieju.

ORLEN Wisła Płock – Ystads IF 28:32 (12:18)

Wisła Płock: Morawski, Borbely - Daszek 3, Duarte, Krajewski 2, Racotea 1, Ghionea 7(2k), T.Gębala 1, Ivić, Tarabochia 3, M.Gębala, Źabić 2, Mihić 6, Toledo 3

źródło: sprwisłapłock.pl