2017-08-12 15:57:00

Sparingi: Spójnia dwukrotnie przegrała z "Meblarzami"

Elblążanie zagrali dwa mecze kontrolne z tegorocznym beniaminkiem PGNiG Superligi. "Meblarze" pewnie odnieśli zwycięstwa nad Spójnią. W obu spotkaniach podopieczni Jacka Będzikowskiego zdobyli po 30 bramek.

W środę został rozegrany pierwszy sparing drużyn. Od początku na parkiecie inicjatywę przejęli zawodnicy z Elbląga. W 18. minucie Spójnia przegrywała różnicą siedmiu trafień. Gdynianie nie odpuszczali ligowemu rywalowi i po pierwszej połowie mieli do odrobienia cztery trafienia.

Druga część spotkania wyglądała podobnie. Podopieczni Jacka Będzikowskiego kontrolowali grę na parkiecie i zwyciężyli 30:23. Całe spotkanie było prowadzone bez użycia świetlnej tablicy wyników.

Spójnia Gdynia- Meble Wójcik Elbląg 23:30 (11:15)

Drugie stracie między zespołami było już bardziej wyrównane. W pierwszych minutach gra odbywała się na zasadzie bramka za bramkę. "Meblarzom" udało się jednak wyjść na prowadzenie, ale Spójnia zmniejszała stratę do rywala. Po 30. minutach elblążanie wygrywali 15:11. Taki sam wynik oba zespoły uzyskały w środowym meczu po pierwszej połowie.

Po przerwie elblążanie zaczęli dominować na parkiecie. Dobrze funkcjonująca obrona i świetne interwencje Pawła Kiepulskiego przyczyniły się do powiększania przewagi "Meblarzy". Spójnia popełniała błędy, które gospodarze zamieniali na skuteczne kontry. Ekipa Jacka Będzikowskiego pewnie wygrała 30:20.

Meble Wójcik Elbląg- Spójnia Gdynia 30:20 (15:11)

źródło: ksmeblewojcikelblag.pl