2017-08-12 14:10:00

ZTR zwyciężył w Zabrzu. Górnik drugi

Przez dwa dni drużyny rywalizowały w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Zabrzu. Zwycięzcą turnieju został ZTR Zaporoże. Górnik wywalczył drugie miejsce, pokonując Banik Karvina.

W pierwszym dniu turnieju ZTR zmierzył się z drużyną z Czech. Zaporoże zdominowało rywala na parkiecie i pewnie wygrało całe spotkanie.

Banik Karvina – ZTR Zaporoże 21:30 (10:20)

W piątek gospodarze turnieju zagrali z ZTR-em. Początek meczu był wyrównany, ale od 4. Minuty gra Górnika całkowicie uległa zmianie. Zawodnicy z Ukrainy trafili do bramki zabrzan pięć razy z rzędu i rozpoczęli budowanie swojej przewagi. Górnik popełniał bardzo dużo błędów nie wykorzystując aż 12 okazji do zdobycia bramek. Dzięki wykorzystaniu pod koniec pierwszej połowy karnych i dobrej grze nowych zawodników Górnika, gospodarze turnieju zdołali odrobić straty. Po 30. minutach ZTR prowadził 15:11.

W drugiej części meczu podopieczni Rastislava Trtika walczyli, ale obrona Zaporoża i świetne interwencje bramkarzy były za mocne dla Górnika. ZTR odskoczył nawet na szesnaście oczek. W grze zabrzan można było zobaczyć nowe rozwiązania taktyczne, ale one nie pomogły. Ze zwycięstwa mógł cieszyć się zespół z Ukrainy. Dzięki drugiej wygranej ZTR wygrał cały turniej w Zabrzu.

NMC Górnik Zabrze – ZTR Zaporoże 27:30 (11:15)

NMC Górnik Zabrze: Kornecki, Witkowski – Gluch 2, Daćko 9, Fąfara 1, Tomczak 1, Gromyko1, Buszkow 2, Tatarincew 4, Łukawski, Tokaj 1, Francik 3, Gogola 3

O drugie miejsce Górnik zagrał z Banik Karviną. Na początku gra była wyrównana, ale Górnik wypracował sobie przewagę. Zabrzanie dobrze grali w defensywie, w której często zmieniali system z 5-1 na 4-2. Po pierwszej połowie Banik przegrywał 9:15.

Od początku drugich trzydziestu minut meczu drużyna z Czech zaczęła odrabiać straty. Różnica bramkowa stawała się coraz mniejsza. Goście dogonili rywala na dwa trafienia, ale ostatecznie przegrali 26:28.

NMC Górnik Zabrze – Banik Karvina 28:26 (15:9)

NMC Górnik: Witkowski, Kornecki – Gluch 3, Daćko 5, Fąfara, Tomczak 2, Gromyko 1, Sluijters 1, Łukawski 3, Buszkow 4, Tatarincew 4, Gogola 2, Tokaj 2, Matuszak 1