2017-08-12 09:45:00

Sparingi: Pierwsza porażka Wisły Płock na turnieju w Ilsenburgu

W pierwszym dniu towarzyskiego turnieju w Ilsenburgu płocczanie odnieśli porażkę. Orlen Wisła uległa MT Melsungen 30:39.

Początek spotkania był wyrównany, ale Wisła musiała gonić wynik. Podopieczni Piotra Przybeckiego popełniali błędy techniczne, które od razu wykorzystywali rywale. W szczególności szybkie i skuteczne kontrataki wyprowadzał były zawodnik Vive- Tobias Reichmann, który zdobył sześć bramek. Melsungen prowadził 13:8 i wtedy Wisła zdecydowała się na zmianę ustawienia w obronie 5-1. Końcówka pierwszej połowy meczu jednak należała do drużyny z Niemiec i po 30. minutach "Nafciarze" przegrywali różnicą sześciu trafień.

W drugiej części meczu Orlen Wisła konsekwentnie pracowała nad odrobieniem straty bramkowej. Przy wyniku 20:24 dla niemieckiego zespołu w bramce bardzo dobre interwencje zaliczył Johan Sjostrand. Po tych obronach obie drużyny różniło znów sześć oczek. Wisła myliła się przede wszystkim w ataku pozycyjnym, co tylko powiększało przewagę Melsungen. Pod koniec spotkania na parkiecie dominowali zawodnicy z Niemiec, którzy ostatecznie zwyciężyli z wicemistrzami Polski 39:30.

ORLEN Wisła Płock – MT Melsungen 30:39 (14:20)

Wisła Płock: Wichary, Morawski – Krajewski 2, Racoțea 3, Tarabochia 1, de Toledo 4, Ghionea 3(2k), M.Gębala 2, Duarte 6, Ivić 1, Daszek 2(1k), Mihić 3, Źabić 1, T.Gębala 2

źródło: .sprwislaplock.pl