2017-07-29 15:20:00

Sparingi: Wybrzeże przegrało w Elblągu

Pierwszy sparing w okresie przygotowawczym rozegrali Elblążanie. "Meblarze" pokonali u siebie Wybrzeże Gdańsk 25:20. Szansę na grę dostali nowi zawodnicy, którzy dołączyli do drużyn.

Od samego początku prowadzili Meblarze. W 7. minucie spotkania gospodarze osiągnęli już pieciobamkową przewagę nad rywalem. Wybrzeże nie było skuteczne, co od razu wykorzystywała drużyna z Elbląga. Świetnie spisywał się nowy bramkarz "Meblarzy"- Paweł Kiepulski, który przyszedł z MMTS-u Kwidzyn. Zawodnicy z Gdańska mieli problemy ze zdobyciem bramki. Na parkiecie w barwach gospodarzy pojawił się Kamil Netz. Rozgrywający wrócił do zespołu po 11 miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją. Wybrzeże zbliżyło się do wyniku na dwa oczka, ale znów elblążanie ruszyli i powiększyli swoje prowadzenie.

W drugiej połowie słabo funkcjonowała obrona gospodarzy. Gdańszczanie odrabiali starty i gonili wynik. Dzięki skutecznym rzutom Mikołaja Kupieca i Piotra Adamczaka "Meblarze" znów osiągnęli prowadzenie w meczu, które utrzymali do końca. Goście ostatecznie przegrało 25:20. Wybrzeże przyjechało do Elbląga bez swoich podstawowych zawodników- Mateusza Wróbla, Ramona Oliveiry czy Huberta Korneckiego. Przez całe spotkanie podopieczni Marcina Lijewskiego nie otrzymali ani jednej dwuminutowej kary.

Meble Wójcik ElblągWybrzeże Gdańsk 25:20 (16:8)

źródło: ksmeblewojcikelblag.pl