REKLAMA

Pracowity okres Górnika. Zabrzanie przygotowują się do nowego sezonu

Autor: Redakcja, 15-07-2017, 09:05

W środę Górnik otrzymał oficjalnie licencję na grę w przyszłym sezonie PGNiG Superligi. Zabrzanie mogą teraz skupić się na spokojnym przygotowaniu do przyszłych rozgrywek.

Pod okiem nowego trenera Rastislava Trtika Górnik Zabrze rozpoczął przygotowania już na początku lipca. Zdobywcy pierwszego w historii Pucharu PGNiG Superligi na pewno będą chcieli polepszyć swój wynik w rozgrywkach.

Na początku Górnik sprawdzi swoją formę podczas turnieju w Czechach. 28-29 lipca zabrzanie zmierzą się tamtejszym SKP Frydkiem-Mistkiem. Następnym etapem przygotowań jest Szczypiorno Cup w Kaliszu. Zawodnicy na początku sierpnia zagrają z Pogonią Szczecin, Azotami Puławy, Zagłębiem Lubin.

Górnik będzie gospodarzem Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej w Zabrze (11-12 sierpnia). Przyjadą drużyny z Zaporoża i Karwiny. Podczas tego turnieju zaplanowana jest uroczysta prezentacja drużyny na nowy sezon.

28 sierpnia zabrzanie zagrają sparing na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, a dzień później z MMTS-em Kwidzyn. Końcowym etapem w okresie przygotowawczym Górnika jest turniej w Czechach. Plany przygotowań drużyny mogą jeszcze ulec zmianom.

źródło: handballzabrze.pl

REKLAMA

handballnews.pl

Dodaj komentarz