REKLAMA

IHF Super Globe bez Veszprem! Debiut zaliczy Vardar

Autor: Ewa Basak, 14-07-2017, 08:45

Telekom Veszprem zrezygnował z gry w kolejnym turnieju. Z kolei Vardar po raz pierwszy pojedzie do Kataru, aby powalczyć o następne trofeum.

Rozgrywki Super Globe rozpoczną się 25 sierpnia. Przez trzy dni rywalizować będą najlepsze męskie kluby z poszczególnych konfederacji kontynentalnych.W Klubowych Mistrzostwach Świata zagrają m.in. obecni mistrzowie czyli Füchse Berlin oraz zwycięzca Ligi Mistrzów Vardar Skopje. To będzie pierwszy występ macedońskiego klubu na turnieju.

Ze względu na pokrywające się terminy z rozgrywek zrezygnował Veszprém. Klub w tym roku obchodzi 40-lecie. Veszprem nie wykorzysta przyznanej przez Międzynarodową Federacje Piłki Ręcznej "dzikiej karty", która dawała zespołowi prawo do gry w Super Globe. W dniach 25-28 sierpnia odbędzie się "Veszprem Handball City Festival". Podczas tego święta odbędzie się turniej, na który przyjadą dwa zespoły z Polski- Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock oraz słoweński Celje Pivovarna Laśko. Veszprem wcześniej postanowił także nie wystąpić w tym roku w turnieju SEHA. Węgierski klub podjął taką decyzję ze względu na ilość meczów w przyszłym sezonie. Podopieczni Ljubomira Vranjesa chcą głównie skupić się na rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Klubem który występuje, co roku w Super Globe jest Sydney Uni Handball Club. Przed rozpoczęciem turnieju mistrz Oceanii przyjedzie do Sandomierza na obóz. Australijska drużyna będzie trenować oraz sprawdzi swoją formę, grając przeciwko polskim zespołom. W Sydney Unii gra jeden Polak - Tomasz Szklarski.

REKLAMA

handballnews.pl

Dodaj komentarz