REKLAMA

Polska o mistrzostwa świata 2019 zagra w preeliminacjach. Znamy potencjalnych rywali

Autor: Wojciech Staniec, 12-07-2017, 22:30

Dwadzieścia trzy drużyny zagrają w preeliminacjach do mistrzostw świata 2019, które odbędą się w Niemczech i Danii. Wśród ekip, które będą musiały się przebijać przez ten etap rozgrywek jest Polska.

Na chwilę obecną znamy tylko zespoły, które zagrają w preeliminacjach. W najbliższych dniach EHF powinna ogłosić podział na koszyki i szczegółowe zasady turniejów. Np. przy okazji eliminacji do mundialu 2017 reprezentacje podzielono na sześć grup - cztery po cztery ekipy i dwie po trzy ekipy. Do fazy play-off awansowały tylko najlepsze ekipy.

W preeliminacjach Polska będzie musiała najpewniej rozegrać sześć meczów (trzy w domu i trzy na wyjeździe). Pod koniec marca Europejska Federacja Piłki Ręcznej podała wstępne terminy tych meczów. Spotkania planowane są między 25 a 29 października, między 3 a 7 i 10 a 14 stycznia. Zmiany są jednak możliwe, w przypadku gdy grupa będzie liczyła, na przykład cztery ekipy.Zwycięzcy zagrają w play-offach. Pierwszy mecz zostanie rozegrany między 8 a 10 czerwca, a rewanż 12-14 czerwca 2018 roku.

To zespoły, które obok Polski zagrają w preeliminacjach: Belgia, Bośnia i Hercegowina, Cypr, Estonia, Wyspy Owcze, Finlandia, Gruzja, Grecja, Izrael, Włochy, Kosowo, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Holandia, Portugalia, Rumunia, Rosja, Szwajcaria, Słowacja, Turcja, Ukraina.

Według wcześniejszych informacji losowanie tego etapu rozgrywek ma odbyć się 18 lipca.

REKLAMA

handballnews.pl

Dodaj komentarz