REKLAMA

Kolejne licencję na grę w Superlidze przyznane! Spójnia zagra w elicie

Autor: Redakcja, 12-07-2017, 16:26

Kolejne zespoły otrzymały licencję na grę w PGNiG Superlidze! W przyszłym sezonie w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpi Spójnia Gdynia. Licencji nie otrzymały jeszcze cztery kluby.

W środę 12 lipca Komisarz Rozgrywek, Piotr Łebek przyznał licencję trzem klubom: Sandra Spa Pogoń Szczecin, NMC Górnik Zabrze i Spójnia Gdynia. Ten ostatni zespół wygrał w poprzednim sezonie I ligę, a teraz jego wniosek o grę w Superlidze został pozytywnie rozpatrzony.

Licencji nie otrzymały wciąż KPR Gwardia Opole, MMTS Kwidzyn, KPR RC Legionowo. Komisarz Ligi decyzję w sprawie tych klubów podejmie później, jednak nie wiadomo jeszcze kiedy.

Z kolei Vive dostało zgodę od Superligi, i dokumenty musi złożyć do dnia 28 lipca 2017 r. Decyzja zostanie wydana do dnia 4 sierpnia 2017 r.

Tak więc w tej chwili pewnych udziału w przyszłym sezonie Superligi jest dwanaście klubów: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Meble Wójcik Elbląg, MKS Kalisz, Orlen Wisła Płock, KS SPR Chrobry Głogów, Wybrzeże Gdańsk, SPR Stal Miele,c MKS Zagłębie Lubin, KS Azoty Puławy Sandra, Spa Pogoń Szczecin, NMC Górnik Zabrze, Spójnia Gdynia. 

Start nowego sezonu zaplanowano na 2 września.

źródło: pgnig-superliga.pl

REKLAMA

handballnews.pl

Dodaj komentarz