2017-06-09 18:00:00

Polska z drugą porażką. Islandia lepsza o trzy trafienia

Drugiej porażki na turnieju Gjensidige Cup doznała reprezentacja Polski. Tym razem nasza drużyna przegrała z Islandią 24:21, po pierwszej połowie nasi rywale prowadzili 13:12. W sobotę "Biało-czerwoni" zagrają z Norwegią.

Drugim rywalem reprezentacji Polski podczas rozgrywanego w norweskim Elverum Gjensidige Cup była Islandia. W czwartek nasza drużyna przegrała ze Szwecją 27:33.

Pierwsza piątkowego spotkania była bardzo wyrównana. Na tablicy wyników głównie widniał remis lub na nieznacznym prowadzeniu byli Islandczycy. Jednak zawodnicy z "Kraju Gejzerów" nie byli w stanie odskoczyć na więcej niż dwa trafienia. Odmieniona reprezentacji Polski grała bardzo ambitnie i nie pozwalała rywalom zbudować sobie bezpiecznej przewagi.

Jeszcze w 33. minucie był remis 14:14, wtedy grający w tym spotkaniu w roli gospodarzy Islandczycy zanotowali trzy bramki z rzędu i to było jak do tej pory ich największa przewaga w tym spotkaniu. W kolejnych minutach na prowadzeniu cały czas byli zawodnicy se Skandynawii, jednak Polacy dzielnie walczyli.

Teraz w turnieju nastąpi przerwa. W sobotę wszystkie drużyny dostaną dzień wolnego, a w niedzielę Polaków czeka starcie z gospodarzami - Norwegią. Początek tego meczu o godzinie 18.

Islandia - Polska 24:21 (13:12)

Polska: Morawski, Malcher, Kornecki - Krajewski 2, Sićko, Walczak 3, Łangowski, Genda 1, Czuwara, Szpera, Potoczny 4, Moryto, Daszek 3, Kondratiuk, Bąk 2, Przybylski 3, Rogulski, Chrapkowski 3.

Następny artykuł: Gjensidige Cup: Wygrana gospodarzy