2016-08-21 20:30:00

Francja nie obroni trofeum!!! Dania mistrzem olimpijskim!

Francuzi byli zdecydowanym faworytem olimpijskiego finału. Jednak to Duńczycy zostali najlepszą drużyną w Rio de Janeiro. Stało się tak po tym jak wygrali 28:26, do przerwy prowadząc 16:14.

Początek meczu był bardzo otwarty. Obie drużyny więcej rzucały niż broniły. W ciągu pierwszego kwadransa padło siedemnaście bramek, a Duńczycy prowadzili 9:8. Później o wiele lepiej zaczęli spisywać się bramkarze w obu ekipach - Thierry Omeyer i Niklas Landin.

Duńczycy grali bardzo dobrze i dzięki temu na osiem sekund przed przerwą prowadziła 16:14. Wtedy jeszcze o czas poprosił trener Francuzów Claude Onesta. Trójkolorowi po trzech sekundach stracili piłkę. Skandynawowie jeszcze próbowali rzucić do pustej bramki, ale nie udało im się zdobyć gola. Po pierwszej połowie Duńczycy wygrywali 16:14.

Po przerwie Dania odskoczyła na trzy trafienia, miała nawet szansę na cztery. Jednak to się nie udało. Francuzi między 38. a 45. minutą nie zdobyli żadnej bramki i Duńczycy odskoczyli na 22:19.

"Trójkolorowi" mieli ogromne problemy ze skutecznością. Duńczycy grali kapitalnie i powiększali przewagę. Gdy w 49. minucie Claude Onesta poprosił o czas, jego drużyna miała już pięć oczek straty (20:25). Jego uwagi pomogły i wszystko uległo zmianie. Francuzi rzucili się w pogoń i na pięć minut przed końcowym gwizdkiem wygrywali tylko 26:24 i tym razem przerwę wykorzystał ich trener.

W końcówce dwa błędy zrobił Nikola Karabatić. Najpierw prostą stratę, a później błąd kroków. Duńczycy wykorzystali szansę i wygrali . Dzięki temu zostali mistrzami olimpijskimi!

Dania - Francja 28:26 (16:14)

Dania: Niklas Landin Jacobsen - Mads Christiansen 1, Mads Mensah Larsen 1, Casper Mortensen 2, Jesper NodesboLasse Svan 4, Rene Toft HansenHenrik Mollgaard JensenMorten Olsen 4, Kasper Søndergaard Sarup 3, Henrik Toft Hansen 4, Mikkel Hansen 8,  Michael Damgaard Nielsen.

FrancjaVincent GerardThierry Omeyer - Daniel Narcisse 4, Nikola Karabatić 5, Kentin Mahe 3, Timothey N'guessan 1, Luc Abalo 1, Cedric Sorhaindo 1, Michael Guigou 6, Luka KarabatićLudovic Fabregas 1, Adrien Dipanda 2, Valentin Porte 2.