2016-08-20 03:30:00

To były mecze godne walki o medale. Podsumowanie półfinałów

Oba półfinałowe mecze zakończyły się jednobramkowymi zwycięstwami. W meczu Polaków z Duńczykami o awansie decydowała dogrywka. W pierwszym piątkowym pojedynku Francuzi zmierzyli się z Niemcami.

"Trójkolorowi" od początku prowadzili. Wydawało się, że cały czas kontrolują mecz. Francuzi to aktualni mistrzowie świata, to ta drużyna wygrywała też Igrzyska Olimpijskie w Pekinie i Londynie. Z kolei Niemcy to mistrzowie Europy, a tytuł ten zdobyli w styczniowym turnieju, który rozegrany został w Polsce. Tak więc to było starcie gigantów.

Dlatego nie mogło dziwić to, że w końcówce Niemcy odrobili straty i doprowadzili do remisu. Francuzi mieli Thierrego Omeyera, który bronił kapitalnie i to dzięki niemu "Trójkolorowi" wygrali 29:28.

Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie reprezentacji Polski z Danią. Jednak tam potrzebna była dogrywka. "Biało-czerwoni" stoczyli heroiczny bój. Walczyli z całych sił, odrabiali straty. Rzutem na taśmę doprowadzili do remisu niemal w samej końcówce regulaminowego czasu gry.

Niestety, w dogrywce górą byli Duńczycy. Kapitalnie grał ich bramkarz Niklas Landin. Dzięki temu Skandynawowie wygrali i awansowali do finału.