2016-08-19 22:08:00

Gol na wagę finału w ostatniej akcji meczu!

Po przerwie Francuzi prowadzili nawet siedmioma bramkami. Ambitni Niemcy rzucili się w pogoń i doprowadzili do remisu. Jednak na kilka sekund przed końcem bramkę na 29:28 rzucił Daniel Narcisse i to dało "Trójkolorowym" awans do finału Igrzysk Olimpijskich.

Na przeciwko siebie w tym meczu stanęły dwie bardzo utytułowane drużyny. Niemcy to aktualni mistrzowie Europy, a Francuzi są najlepszą drużyną świata oraz mistrzem olimpijskich z dwóch poprzednich turniejów (w Pekinie i Londynie).

Francuzi zaczęli ten mecz z przytupem. Byli bardzo skuteczni, a pierwszy nieskuteczny rzut oddali dopiero po kwadransie, do tego czasu na dziesięć prób dziesięć razy pokonywali niemieckiego bramkarza. Dobrze spisywała się ich obrona. Dzięki temu podopieczni Claude Onesty prowadzili wtedy 10:6.

"Trójkolorowi" już do końca pierwszej połowy kontrowali sytuację i wygrali ją 16:13.

Między 39. a 40. minutą Thierry Omeyer dwa razy z rzędu rzucił przez całe boisko do pustej niemieckiej bramki. Wtedy Francja prowadziła już 22:15. Nasi zachodni sąsiedzi nie należą do zawodników, którzy szybko się poddają. Poprawili swoją grę i zmniejszyli straty do dwóch oczek. Do końca meczu pozostawało osiem minut.

Emocje sięgnęły zenitu, gdy na cztery minuty przed końcem przewaga Francji zmalała do jednej bramki. Dobrze w bramce spisywał się Omeyer i tylko dzięki niemu Francuzi utrzymywali prowadzenie tak długo, bo do 59. minuty, gdy Tobias Reichann doprowadził do remisu.

Na 3 sekundy przed końcem meczu do niemieckiej bramki trafił Daniel Narcisse i to był gol na wagę awansu do finału. Francuzi wygrali 29:28.

Francja - Niemcy 29:28 (16:13)

FrancjaVincent GerardThierry Omeyer 1 - Daniel Narcisse 7, Nikola Karabatić 4, Kentin Mahe 2, Mathieu Grebille 1, Timothey N'guessanLuc Abalo 1, Cedric Sorhaindo 1, Michael Guigou 3, Luka Karabatić 4, Ludovic FabregasAdrien DipandaValentin Porte 5.

Niemcy: Silvio HeinevetterAndreas Wolf - Uwe Gensheimer 11, Finn LemkePatrick WiencekTobias Reichmann 4, Fabian WiedeHendrik PekelerMartin Strobel 1, Kai Hafner 1, Julius Kuhn 8, Paul Drux 2, Steffen Weinhold 1, Steffen Fath.