2016-08-17 19:59:00

Katar rozbity! Mistrzowie Europy powalczą o medale Igrzysk

Reprezentacja Niemiec awansowała do półfinału Igrzysk Olimpijskich. Stało się tak po tym, jak obecni mistrzowie Europy pokonali Katar 34:22, do przerwy prowadząc 16:12.

Niemczy zaczęli ten mecz od prowadzenia 3:1, wtedy jednak świetną partię w katarskiej bramce zaczął rozgrywać Danijel Sarić, a jego koledzy zdobyli od razu trzy bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie.

Katarczycy mają Saricia, a Niemcy Andreasa Wolfa. Zawodnik, który od początku lipca reprezentuje barwy THW Kiel zamurował bramkę i w 23. minucie jego drużyny wygrywała 12:8. O czas poprosił trener reprezentacji Kataru Valero Rivera.

Mistrzowie Europy utrzymali prowadzenie i po pierwszej połowie prowadzili 16:12.

Podopieczni Dagura Sigurdssona po przerwie zaczęli z dużym animuszem i szybko zdobyli dwie bramki z rzędu. Islandzki trener naszych zachodnich sąsiadów zdecydował, że jego zawodnicy będą grali na dwóch kołowych, czyli Patricka Wiencka i Hendrika Pekelera. I ten manewr przynosił skutek.

Po kwadransie przewaga Niemców urosła już do siedmiu bramek (24:17), a w 50. minucie wynosiła już "dychę". Ostatecznie wygrali oni 34:22

Niemcy w półfinale zagrają z Francją. To spotkanie rozegrane zostanie 19 sierpnia.

Niemcy - Katar 34:22 (16:12)

Niemcy: Silvio HeinevetterAndreas Wolf - Uwe Gensheimer 5, Finn LemkePatrick Wiencek 3, Tobias Reichmann 5, Fabian Wiede 5, Hendrik Pekeler 4, Martin Strobel 1, Kai Hafner 3, Julius Kuhn 3, Christian DissingerPaul Drux 3, Steffen Weinhold 2.

Katar: Danijel SarićGoran Stojanović - Żarko Marković 4, Hassan MabroukMarko BagarićBertrand Roine 2, Rafael Capote 9, Abdulrazzaq Murad 1, Eldar Memisević 1, Bassel Alrayes 1, Nasreddine Megdich 1, Kamal Aldin Mallash 2, Borja Vidal Fernández 1, Mustafa Alsaltialkrad