2017-04-15 13:43:00
Izabela Górecka

Pogoń bez szans. Niesamowity mecz Chrobrego!

Drugie spotkanie w play-offach PGNiG Superligi pomiędzy SPR Chrobrym Głogów a Sandrą SPA Pogoń Szczecin należało ewidentnie do Chrobrego. Po pierwszym meczu Pogoń miała 3 bramki zaliczki po wygranej 33:30. Dzisiaj okazała się lepsza drużyna z Głogowa, która wygrała 30:18.

Od pierwszych minut meczu to Chrobry prowadził. W 27 minucie meczu, gospodarze prowadzili 7 bramkami, 14:7. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:9. Niesamowita dyspozycja, bramkarza Chrobrego, Rafała Stachery, przyczyniła się do tak dobrego wyniku.

Bardzo dobry mecz rozegrali także rozgrywający gospodarzy, Szymon Sićko, Adam Babicz, a także skrzydłowy Marek Świtała. W drugiej połowie Chrobry utrzymywał wcześniej wypracowaną przewagę, w 49 minucie doprowadzili do 10 bramek przewagi. Niezwykła forma zawodników z Głogowa w dzisiejszym meczu, spowodowała, że wygrali oni aż 12 bramkami przewagi, 30:18.

Dzisiejsza wygrana Chrobrego Głogów, daje im awans do ćwierćfinałów PGNiG Superligi, w których zmierzą się z Orlen Wisła Płock.

Chrobry GłogówPogoń Szczecin 30:18 (14:9)