2017-04-12 20:00:00
Izabela Górecka

Sandra SPA Pogoń Szczecin lepsza od Chrobrego!

Druga para walcząca o Dziką Kartę do ćwierćfinałów PGNiG Superligi, rozegrała dzisiaj pierwsze spotkanie. Sandra SPA Pogoń Szczecin podjęła Chrobrego Głogów. Mimo niełatwego pojedynku, Pogoń zdobyła 3 bramkową zaliczkę przed sobotnim rewanżem.

Na początku pierwszej połowy gdy wynik wynosił w 14 minucie 9:5, mogło się wydawać, że to gospodarze będą mieli pod kontrolą całe spotkanie. Nic bardziej mylnego, ponieważ Chrobry zaczął odrabiać straty i w 30 minucie miał już tylko jedną bramkę straty. Dwie sekundy przed końcem, Krupa rzucił bramkę, zapewniając swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie do przerwy.

Druga połowa była dość wyrównana, Pogoń utrzymywała dwie brami przewagi, aż do 50 minuty, kiedy goście doprowadzili do remisu. Ostatnie 10 minut meczu, było bardzo nerwowe. Mimo tego to szczecinianie zachowali zimną krew i ostatecznie wygrali 33:30.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Chrobry Głogów 33:30 (17:15)