2017-04-01 18:35:00

Wrócił Nikola Karabatić, a PSG zameldowało się w ćwierćfinale. Veszprem rozbiło PPD

Dwa mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów zaplanowano na sobotę. Na początek rywalizacji awans zapewniło sobie PSG. Do ćwierćfinału awansowało też węgierskie Veszprem.

W składzie paryżan był już Nikola Karabatić, którego zabrakło w pierwszym spotkaniu obu ekip. Wtedy był remis, ale teraz PSG zgarnęło całą pulę. Pod koniec pierwszej połowy mistrzowie Francji odskoczyli na 2-3 bramki. Po przerwie zawodnicy Zvonimira "Noki" Serdarusicia kontrolowali przebieg spotkania. Nantes nie grało się, a kapitalne spotkanie zanotował Romeu Balagauer, który odda dziewięć rzutów i wszystkie były skuteczne. W PSG świetne spotkanie rozegrał Nedim Remili, który rzucił dziesięć bramek.

Paris Saint-Germain Handball - HBC Nantes 35:27 (15:13)

Emocje w tym spotkaniu tak na dobrą sprawę skończyły się już na początku, przy remisie 3:3. Później na boisku rządzili i dzielili gospodarze. Dla wyniku kluczowa była pierwsza połowa. Po przerwie spotkanie było już bardziej wyrównane, ale ciągle utrzymywała się przewaga gospodarzy.

W ćwierćfinale rywalem Telekomu będzie zwycięzca dwumeczu Vive Tauron - Montpellier.

Telekom Veszprém - PPD Zagrzeb 29:19 (15:9)