2016-08-15 23:07:00

Pierwsze zwycięstwo Szwedów. Brazylia rozgromiona

Pierwsze zwycięstwo w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich odniosła reprezentacja Szwecji, która na otarcie łez - bo już i tak nie miała szans awansować do kolejnej fazy - wygrała 30:19, do przerwy prowadząc 16:10.

To spotkanie nie miało już znaczenia dla układu tabeli w grupie B. Wiadomo było, że Brazylia będzie trzecia, a Szwecja szósta. Jednak dla reprezentacji "Trzech Koron", która cztery lata temu została wicemistrzem olimpijskim mecz z Brazylią był z typu tych o honor, ponieważ miała ona zerowy dorobek punktowy.

Podopieczni duetu trenerskiego Staffan Olsson - Ola Lindgren zaczęli to spotkanie w bardzo dobrym stylu, od prowadzenia 8:2. Szwedzi już do końca pierwszej połowy kontrolowali przebieg spotkania i schodząc na przerwę prowadzili 16:10.

Po wznowieniu gry Brazylijczycy nadal mieli spore problemy ze zdobywaniem bramek. Dobrze spisywała się szwedzka obrona i bramkarza Mikael Appelgren. Między 40. a 45. minutą Brazylijczycy rzucili cztery bramki z rzędu i przegrywali tylko 16:19.

Później jednak Szwecja przyśpieszyła, znów powiększyła przewagę i wygrała 30:19.

Szwecja - Brazylia  (16:10)

Szwecja: Mattias AnderssonMikael Appelgren - Kim Andersson 5, Jim Gottfridsson 5, Johan JakobssonTobias KarlssonJesper Nielsen 1, Lukas NilssonAndreas Nilsson 3, Fredrik Raahauge Petersen 2, Jonathan StenbackenPhilip Stenmalm 6, Jerry Tollbring 3, Mattias Zachrisson 5.

BrazyliaMaik dos Santos 1, Cesar Augusto Oliveira de Almeida - Henrique Teixeira 1, Joao da SilvaLucas Candido 1, Jose Guilherme de Toledo 4, Diogo Kent Hubner 1, Thiagus dos SantosAlexandro Pozzer 2, Fabio Chiuffa 3, Oswaldo dos Santos Guimaraes  Leonardo SantosAndre SoaresHaniel Langaro 3.

Następny artykuł: Francuzi lepsi od Danii