2017-03-25 19:40:00

Zagrzeb przegrał u siebie z Veszprem. Derby Francji na remis!

Dwa mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów zaplanowano na sobotę. Telekom Veszprem po dobrym meczu wygrał z Zagrzebiu z PPD 23:22. W Meczu Tygodnia Nantes zremisowało u siebie z PSG.

PPD Zagrzeb - Telekom Veszprém 22:23 (10:12)

Po dobrym początku meczu wydawało się, że Węgrzy pewnie wygrają z PPD. Chorwaci mieli spore problemy ze zdobywaniem bramek. Jednak dobrze grali także w obronie. I z czasem spotkanie zaczęło się robić bardziej wyrównane. W 35. minucie po bramce Igora Voriego był remis. Chwilę później znów był remis, ale od tego momentu gra PPD posypała się. Veszprem odskoczyło, choć w końcówce gospodarze jeszcze zmniejszyli straty i przegrali tylko jedną bramką. W końcówce Chorwaci mieli jeszcze kontrę na wagę remisu, ale Tim Kontrec nie zdobył bramki.

HBC Nantes - Paris Saint-Germain Handball 26:26 (15:14)

Niesamowite emocje były w meczu HBC Nantes z PSG. Bardzo dobrze zaczeli mecz gospodarze, ponieważ z początku prowadzili 3:1. Szybki kontratak i dobra interwencja bramkarza pozwoliła zawodnikom z Nantes na prowadzenie przez większość pierwszej połowy. Po 30 minutach meczu drużyny schodził do szatni z jednobramkową różnicą 15:14. W drugiej połowie tablica wyników przez większość czasu pokazywała remis. W 46. minucie PSG prowadziło dwoma trafieniami. Już w samej końcówce do remisu rzutem ze skrzydła doprowadził Dominik Klein. Drużyna PSG wystąpiła bez Nikoli Karabatica, który mimo tego, że był wpisany w protokół meczowy, nie wyszedł na boisko.