2016-08-15 18:08:00

Niemcy pokonali Egipt i wygrali grupę B

Reprezentacja Niemiec wygrała grupę B Igrzysk Olimpijskich. Stało się tak po tym jak mistrzowie Europy pokonali Egipt 31:25, do przerwy prowadząc 15:12. Taki wynik oznacza też, że do ćwierćfinału awansuje Polska.

Niemcy dość szybko, bo już w 13. minucie mieli trzy bramki przewagi i prowadzili 7:4. Egipcjanie na tym turnieju już wiele razy pokazywali, że nie wolno ich lekceważyć. W ciągu kolejnych 120 sekund rzucili dwie bramki i wynik znów był na stylu.

Dzięki wybitnej grze Andreasa Wolfa mistrzowie Europy zaczęli budować przewagę i już po pierwszej połowie prowadzili 15:12.

Niemcy już na początku drugiej części meczu chcieli przypieczętować pierwsze miejsce w grupie po sześciu minutach wygrywali 19:14. Egipcjanie grali ambitnie, ale nie byli już w stanie dogonić Niemców, którzy kontrowali przebieg spotkania i utrzymywali 3-4 bramkowe prowadzenie.

Do końca meczu już nic się nie zmieniło i nasi zachodni sąsiedzi wygrali 31:25.

Niemcy - Egipt 31:25 (15:12)

Niemcy: Silvio HeinevetterAndreas Wolf - Uwe Gensheimer 7, Finn LemkePatrick Wiencek 3, Tobias Reichmann 6, Fabian Wiede 1, Hendrik Pekeler 2, Martin StrobelKai Hafner 6, Julius KuhnChristian Dissinger 3, Paul Drux 2, Steffen Weinhold 1.

Egipt: Mahmoud KhalilKarim Hendawy - Mamdouh AbouebaidMohamed Ramadan 2, Eslam Issa 1, Mohamed Amer 3, Mohamed Elbassiouny 1, Mohamed HashemIbrahim El-MasryYehia El DeraaAhmed Elahmar 5, Mohamed Shebib 4, Mohammad Sanad 7, Ali Zein Mohamed 2.

Następny artykuł: Polska w ćwierćfinale!