2017-03-19 14:28:00

Grad bramek z Zabrzu! Górnik lepszy od Azotów, Orlen Wisła zdobyła Lubin (wyniki)

Wielkie emocje w Zabrzu! Górnik podejmował Azoty! Gospodarze po bardzo zaciętej końcówce wygrali 36:34. Zagłębie Lubin nie dało rady w pojedynku z Orlen Wisłą Płock.

Kibice oglądający to spotkanie nie mogli narzekać na nudę. Obie drużyny były usposobione bardzo ofensywnie i w pierwszej połowie zanotowały w sumie razem czterdzieści bramek. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, choć na nieznacznym prowadzeniu częściej byli przyjezdni.

Również po przerwie padało bardzo dużo bramek, zmieniło się to dopiero koło 50. minuty, gdy obu drużynom przydarzył się lekki przestój. Na pięć minut przed końcem sędziowie podyktowali kontrowersyjny rzut karny dla Azotów, a do tego dwie minuty otrzymał Rafał Gliński. Galia obronił siódemkę, ale sędziowie ukarali Michała Adamuszka za krytykowanie ich decyzji. Górnicy grając w osłabieniu... wyszli na prowadzenie. 22 sekundy przed końcem Adamuszek otrzymał czerwoną kartkę, ale i tak z wygranej cieszyli się gospodarze.

NMC Górnik Zabrze - Azoty Puławy 36:34 (19:21)

Po tym jak Azoty przegrały w Zabrzu stało się jasne, że ewentualne zwycięstwo praktycznie zapewni pierwsze miejsce w grupie Orlen Wiśle. I niespodzianki w Lubinie nie było. Zagłębie powalczyło w ostatnim meczu z faworytem - czyli Vive Taurnem. Tym razem tak nie było. Nafciarze od początku prowadzili, a jedyny remis w tym meczu to 0:0. Z każdą kolejną minutą rosła przewaga wicemistrzów Polski. W końcówce podopieczni Piotra Przybeckiego kontrolowali losy spotkania i wygrali dziesięcioma bramkami.

Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock 26:36 (11:16)