2017-03-08 20:10:00
Izabela Górecka

Sensacja w Piotrkowie Trybunalskim! Piotrkowianin lepszy od Orlen Wisły!

Mecz 21. kolejki PGNIG Superligii mężczyzn pomiędzy Piotrkowianinem a Orlen Wisłą Płock trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Gospodarze od początku spotkania prowadzili grę i wygrali z wicemistrzami Polski jedną bramką (26:25).

W składzie płocczan zabrakło Dimitrija Zhitnikowa i nadal kontuzjowanego Jose de Toledo. W protokole meczowym początkowo był tylko jeden bramkarz - Rodrigo Coralles. Jednak nie zachwycił on skutecznością obrony, więc trener Piotr Przybecki zdecydował o dopisaniu Adama Morawskiego. Krótko po tym został dopisany kolejny bramkarz Wisły - Marcin Wichary. Żaden z nich nie znalazł sposobu na zawodników z Piotrkowa.

Już od pierwszych minut meczu gospodarze prowadzili grę i w 7. minucie wynik wynosił 4:1. Niesamowitą skutecznością wykazał się bramkarz Piotrkowianina Artur Banisz. Najwięcej bramek bo, aż sześć rzucił Sebastian Iskra. Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gospodarzy i po 30 minutach mecz zakończył się wynikiem 14:12.

W drugiej części meczu Wisła zaczęła nadrabiać straty. W 40. minucie Piotrkowianin prowadził już 19:17 i przez resztę drugiej połowy utrzymywał tę przewagę. W 52. minucie gospodarze prowadzili 25:19. Nafciarze rzucili się do odrabiania strat. Jednak udało im się tylko złapać kontakt, a na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu.

Piotrkowianin wygrał jedną bramką i taki wynik to największa sensacja w tym sezonie w PGNiG Superlidze!

Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26:25 14:12)

Piotrkowianin: Procho, Banisz - Mróz 3, Swat, Góralski 5, Andreu 1, Wędrak, Krawchenko, Pożarek, Pacześny 2, Zinchuk, Woynowski 5, Iskra 6, Nastaj, Surosz, Archuk, Makowiejew 1, Tórz 3

Orlen Wisła Płock: Corrales, Morawski, Wichary - Daszek 4, Wiśniewski 4, Ghionea 1, Mihić, Kwiatkowski, Rocha, M. Gębala 5, Duarte 2, Racotea, Piechowski, T. Gębala 3, Ivić 4, Tarabochia 2, Pusica