2016-08-13 18:08:00

Francuzi zmarnowali karnego w ostatniej akcji meczu! Wielki triumf Chorwatów

W Rio de Janeiro nie ma już niepokonanych drużyn! Stało się tak po tym jak Francja przegrała z Chorwacją 28:29. Bohaterem zwycięzców został Ivan Pesić, który w końcówce obronił rzut karny na wagę dwóch punktów.

Chorwaci zaczęli od szybkiego prowadzenia 2:0, mieli oni nawet szansę na trzecią bramkę z rzędu, ale im się to nie udało. W kolejnych minutach mecz był mocno wyrównany, a gra toczyła się na zasadzie gol za gol.

W 29. minucie Domagoj Dunjak rzucił przez całe boisko do pustej bramki i jego drużyna prowadziła 13:11. Obie drużyny trafiły jeszcze po razie i po pierwszej połowie "Hrvatska" prowadziła 14:12.

Zespół Żeljko Babicia tuż po przerwie mógł zbudować sobie wysoką przewagę, ale wycofał bramkarza i w ten sposób stracił dwie bramki rzutem do pustej bramki. Jednak wynik 17:14 w 37. minucie nie był dla Chorwatów zły. Już pięć minut później był remis po 18 i Babić musiał poprosić o czas.

Spotkanie znów zrobiło się bardzo wyrównane, a wynik ciągle oscylował wokół remisu. Dopiero siedem minut przed końcowym gwizdkiem Chorwaci odskoczyli na dwie bramki. Francuzi w ciągu kilkudziesięciu sekund odrobili straty i wszystko znów zaczynało się od nowa.

Końcówka była bardzo emocjonująca. Chorwaci mogli odskoczyć na dwie bramki. Jednak Marko Mamić popełnił faul w ataku, a do tego przytrzymał piłkę. Młody zawodnik otrzymał czerwoną kartkę. A Francja miała karnego. Jednak Ivan Pesić obronił rzut Michaela Gigou (skrzydłowy do tego momentu miał skuteczność 10/10)!

Dzięki temu Chorwaci pokonali mistrzów olimpijskich sprzed czterech lat 29:28!

Chorwacja - Francja 29:28 (14:12)

Chorwacja: Ivan PesićIvan Stevanović - Domagoj Duvnjak 3, Luka Stepancić 1, Marko Kopljar 6, Jakov Gojun 2, Zlatko Horvat 5, Igor Karacić 1, Manuel Strlek 5, Ivan CupićMarko Mamić 1, Ivan Slisković 3, Ilja Brozović 1, Kresimir Kozina 1.

FrancjaVincent GerardThierry Omeyer 1 - Daniel NarcisseNikola KarabatićKentin MaheMathieu Grebille 1, Timothey N'guessan 5, Luc AbaloCedric Sorhaindo 4, Michael Guigou 10, Luka KarabatićLudovic FabregasAdrien Dipanda 3, Valentin Porte 3.