2017-02-26 21:26:00

Fenomenalne obrony Vargasa! Słaba skuteczność Flensburga

FC Barcelona Lassa odniosła kolejne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Przy własnej publiczności pokonała niemiecki SG Flensburg-Handewitt. W wyniku wygranej mistrzowie Hiszpanii umocnili swoje pierwsze miejsce w tabeli w grupie A.

Pierwsza połowa meczu bardzo wolno się rozkręcała. Dopiero siedem minut przed przerwą zespoły zaczęły się rozwijać w swoich akcjach. Od samego początku mogliśmy oglądać świetne interwencje bramkarzy w wykonaniu Gonzalo Pérez de Vargasa (FC Barcelona Lasse) i Kevina Møllera (SG Flensburg-Handewitt). Bardzo pomocna dla Vargasa była na pewno znakomicie funkcjonująca obrona zawodników Barcelony.

Już w ósmej minucie spotkania trener gości poprosił o czas. Praktycznie do dziewiątej minuty zawodnikom z Flensburga nie udało się zdobyć gola z fragmentu gry. Od połowy pierwszej części spotkania na boisku mogliśmy oglądać reprezentanta Polski Kamila Syprzaka. Kołowy miał trzy okazje do zdobycia bramek, ale wykorzystał tylko jedną. Podczas pierwszej połowy Flensburg zaprezentował słabą skuteczność. Zawodnicy nie potrafili znaleźć rozwiązania na fantastycznie broniącego Vargasa. Po pierwszych trzydziestu minutach na tablicy wynik był korzystny dla gospodarzy spotkania (14:12).

Od początku drugiej połowy Barcelona kontrolowała już spokojnie wynik meczu. W trzydziestej dziewiątej minucie gospodarze prowadzili sześcioma bramkami. Chociaż goście w trzynastej minucie drugiej połowy odrobili straty i Barcelona prowadziła już tylko dwoma trafieniami. W meczu największe efekty dla drużyny Flensburga przynosiła szybka gra. W kolejnych minutach spotkania gospodarze jednak zdołali wypracować sobie przewagę, która doprowadziła ich ostatecznie do zwycięstwa. Świetny występ zaliczył bramkarz Barcelony Vargas, który miał bardzo znaczący wpływ na końcowy wynik meczu.

FC Barcelona - SG Flensburg-Handewitt 26:23 (14:12)