2017-02-25 16:10:00
Wojciech Staniec/Izabela Górecka

Derby Pomorza dla MMTS-u! Cenne wygrane Pogoni i Górnika

Trzy mecze PGNiG Superligi zaplanowano na sobotę. W pierwszym z nich doszło do Derbów Pomorza. Górą byli zawodnicy z Kwidzyna, którzy wygrali z Wybrzeżem. Swoje mecze wygrały także Stal Mielec i Pogoń Szczecin.

Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 22:25 (12:10)

Od początku spotkania można było podziwiać wspaniałą grę bramkarzy obydwu drużyn. Przez większość pierwszej połowy Kwidzyn prowadził, ale Gdańsk w końcówce wyszedł na prowadzenie, co dało wynik 12:10 dla gospodarzy.

W drugiej części meczu zespół z Kwidzyna bardzo szybko nadrobił straty i zaczął mieć kilku bramkowe prowadzenie aż do 50 minuty, gdzie Wybrzeże doprowadziło do wyniku 20:21. Mimo zaciętego pojedynku z wiceliderem grupy granatowej, ekipa z Gdańska musiała uznać jego wyższość. W ostatnich minutach spotkania dało o sobie znać większe doświadczenie MMTS-u.

Stal Mielec - NMC Górnik Zabrze 27:32 (16:13)

Po wyrównanym początku zarysowała się nieznaczna przewaga gospodarzy, którzy prowadzili po pierwszej połowie trzema trafieniami. Mielczanie również dobrze weszli w drugą odsłonę meczu i wydawało się, że ich przewaga będzie rosła. Tak się jednak nie stało. Zabrzanie zaczęli odrabiać straty, a następnie wyszli na prowadzenie. Końcówka spotkania należała do podopiecznych Ryszarda Skutnika (dla niego była to podróż sentymentalna, gdyż ze Stalą zdobył w przeszłości medal mistrzostw Polski).

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 30:28 (15:12)

Spotkanie to było bardzo ważne dla obu drużyn. Zarówno Pogoń, jak i Zagłębie były szóste w tabelach swoich grup i miały realne szanse na walkę o miejsce piąte, które daje prawo gry w barażu o fazę mistrzowską Superligi. Początek meczu należał do Zagłębia, jednak pod koniec pierwszej połowy Pogoń odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Po przerwie prowadzenie szczecinian urosło nawet do pięciu bramek. Jednak w końcówce "Miedziowi" znów złapali kontakt.