2016-08-11 21:13:00

Chorwaci po dobrym meczu pokonali Danię

Reprezentacja Danii doznała pierwszej porażki podczas Igrzysk Olimpijskich. Zespół ze Skandynawii uległ Chorwacji 24:27. Dla drużyny z Bałkanów było to drugie zwycięstwo w turnieju.

Rewelacyjnie zaczął się ten mecz dla Chorwatów, którzy już w 8. minucie prowadzili 5:2. W kolejnych minutach Duńczycy gonili rywali, zmniejszyli nawet straty. Jednak nie udawało im się doprowadzić do remisu. Duża w tym zasługa bramkarza "Hrvatskiej" Ivana Pesicia, który bronił wręcz w nieprawdopodobnych sytuacjach. Chorwaci grali rozsądnie i po pierwszej połowie 15:12.

W drugiej połowie na parkiecie pojawił się Kasper Sondergaard. Ten prawy rozgrywający przed turniejem doznał kontuzji łydki i wydawało się, że gotowy do gry będzie dopiero na kolejny mecz. Jednak w obliczu nie najlepszej sytuacji na boisku pojawił się już teraz. I już w pierwszych kilkunastu sekundach na parkiecie zanotował dwie asysty.

Dobrze spisywał się też Jannick Green, który w duńskiej bramce zastąpił Niklasa Landina. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już po pięciu minutach drugiej części pojedynku był remis 16:16. Chwilę później Chorwaci znów mieli trzy trafienia przewagi (20:17). Koncert w bramce "grał" Pesić, a mocno zawodził Lasse Svan. Duński skrzydłowy nie trafiał w bardzo dogodnych sytuacjach.

Chorwacja wygrała ostatecznie 27:24.

Dania - Chorwacja 24:27 (15:12)

Dania: Niklas Landin JacobsenJannick Green Krejberg - Mads Christiansen 4, Mads Mensah Larsen 2, Casper Mortensen 1, Jesper NodesboLasse Svan 9, Rene Toft HansenHenrik Mollgaard JensenMorten OlsenKasper Søndergaard SarupHenrik Toft HansenMikkel Hansen 8,  Michael Damgaard Nielsen.

Chorwacja: Ivan PesićIvan Stevanović - Domagoj Duvnjak 8, Luka Stepancić 3, Marko Kopljar 3, Jakov Gojun 1, Zlatko Horvat 1, Igor KaracićManuel Strlek 4, Ivan Cupić 2, Marko MamićIvan Slisković 2, Ilja BrozovićKresimir Kozina 3.