2017-02-19 13:15:00

Puchar Polski: Pogoń pokonała KPR i w ćwierćfinale zmierzy się z Vive Tauronem

W niedzielne przedpołudnie w Szczecinie doszło do meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Miejscowa Sandra SPA Pogoń ograła KPR RC Legionowo 29:25.

To spotkanie pierwotnie miało się odbyć 4 lutego w Legionowie. Jednak na 18 lutego zaplanowano zaległe (jeszcze z 13. kolejki PGNiG Superligi) starcie Pogoni z KPR-em w Szczecinie. Z tego powodu zmieniono gospodarza meczu i termin meczu w Pucharze Polski.

Sobotnie spotkanie rozegrane w ramach PGNiG Superligi przyniosło wiele emocji, a o jego losach zdecydowała końcówka. Teraz też było to zacięte spotkanie, jednak od początku nieznaczną przewagę mieli gospodarze. Podopieczni Mariusza Jurasika wygrali pierwszą połowę dwiema bramkami.

Po przerwie "Portowcy" nadal utrzymywali prowadzenie, choć zespół Roberta Lisa kilka razy doprowadził do remisu. Jednak zawodnikom z Legionowa losów spotkania nie udało się odwrócić i dalej awansowała Sandra Spa Pogoń.

W ćwierćfinale rywalem Pogoni będzie Vive Tauron Kielce. To spotkanie wstępnie zaplanowano na 5 kwietnia. Ma zostać ono rozegrane w Szczecinie.

Pogoń Szczecin - KPR Legionowo 29:25 (14:12)